نشانه های ناتوانی جنسی در خانم ها

نوشته شده توسط

55

 

دلواپسی جنسی در زنان با هر سنی اتفاق می افتد ولی ممکن است در زمان های آسیب پذیری هورمونی شایع تر باشد .

نشانه های ناتوانی جنسی در خانم ها

 

مانند بعد از زایمان یا در زمان انتقال به یائسگی نگرانی های جنسی همچنین ممکن است با بیماریهای عمده مانند سرطان اتفاق افتد.

مشکل شما به عنوان ناتوانی جنسی در زنان دسته بندی می شود اگر شما یک یا بیشتر از موارد زیر را تجربه کرده اید و یا تجربه نگرانی شخصی به علت آنها دارید :
– میل جنسی در شما کم یا وجود ندارد.
– شما با فعالیت جنسی برانگیخته نمی شوید یا علیرغم میل جنسی برانگیخته نمی شوید.
– شما نمی توانید به اوج لذت جنسی (ارگاسم) برسید.
– شما دارای درد در زمان تماس جنسی هستید.

عوامل متعددی ممکن است ارتباط با ناخشنودی یا ناتوانی جنسی داشته باشد. این عوامل میل به مناسبات مشترک با هم دارند زنان با نگرانی های جنسی از درمان های ترکیبی که هم شامل دارویی و هم هیجانی است سود بیشتری می برند.
مشکلات جسمی که ممکن است علت یا در ارتباط با مشکلات جنسی باشد شامل:آرتریت، مشکلات ادراری یا روده ای، جراحی های لگن، خستگی، سردرد ها، دیگر مشکلات درد دار و اختلالات عصبی مانند ام اس Multiple sclerosis است.

اغلب داروها شامل برخی ضد افسردگی ها، داروهای فشار خون ضد حساسیت ها و داروهای شیمی درمانی می توانند میل جنسی را کاهش داده و توانای فرد را برای رسیدن به لذت جنسی کاهش دهند.

عوامل روانی که موجب یا در ارتباط با مشکلات جنسی است شامل مشکلات هیجانی مانند اضطراب درمان نشده، افسردگی یا استرس و یک تاریخچه سوء استفاده جنسی است.

در خلال حاملگی بعد از تولد بچه یا در زمان شیردهی ممکن است تمایل جنسی کم شود. شما ممکن است دریابید که بر آوردن نیازهای متعدد و نقش آنها مشکل است، مانند مطالبات شغلی کارهای خانه مادر بودن و همچنین برخی اوقات مراقبت از والدین پیر احساس شما نسبت به همسرتان و دیدگاهتان راجع به بدن خودتان و یا همسرتان عوامل اضافی هستند

که ممکن است ترکیب شده و موجب مشکلات جنسی شوند. اعتقادات فرهنگی و مذهبی همچنین عوامل در ارتباط باشند.

عوامل روانی ممکن است در ارتباط با یا در نتیجه ناتوانی جنسی باشد بدون در نظر گرفتن علت ناتوانی جنسی شما معمولا نیاز به درمان موثر برای مسائل هیجانی و ارتباطی خود دارید.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

درباره نویسنده

نظر بدهید