روش استفاده از کاندوم زنانه

نوشته شده توسط

url

کاندوم زنانه Female Condom به صورت لوله اي پلاستيکي نازک و قابل انعطاف از جنس پلي اورتان (polyurethane) ساخته شده است که طول آن در حدود ۱۷ سانتيمتر مي باشد که در حين رابطه جنسي توسط زن استفاده مي شود.

روش استفاده از کاندوم زنانه

اين نوع کاندوم کاملا داخل مهبل را مي پوشاند و از بارداري ناخواسته و انواع بيماري هاي منتقله ار راه جنسي مانند ايدز پيشگيري مي نمايد.

در هر دو انتهاي کاندوم يک حلقه انعطاف پذير وجود دارد حلقه انتهايي بسته لوله، داخل مهبل قرار مي گيرد تا در هنگام مقاربت کاندوم را در داخل مهبل نگه دارد. حلقه انتهايي باز لوله در راه ورودي مهبل و خارج از آن قرار مي گيرد. اين حلقه مانند يک راهنما هنگام دخول عمل مي کند.

اگر همسر شما حاضر به استفاده از کاندوم مردانه نيست شما به عنوان شريک جنسي مي توانيد از کاندوم زنانه استفاده نماييد استفاده از پلي اورتان در کاندوم زنانه باعث حساسيت کمتر نسبت به استفاده از لاتکس در کاندوم مردانه مي شود.

کاندوم زنانه اگر درست استفاده شود، باعث جلوگيري از بارداري و بسياري از بيماريهاي مقاربتي مي شود تا ۸ ساعت قبل از مقاربت مي توان آن را داخل واژن قرار داد.

جنس کاندوم زنانه نازک بوده و انتقال گرما نسبت به کاندوم مردانه به راحتي صورت گرفته و حس مي شود انتهاي باز کاندوم که خارج از مهبل قرار مي گيرد، ممکن است در اثر سايش با کليتوريس باعث نحريک بيشتر زن شود کاندوم زنانه را مي توان با روان کننده ها و چرب کننده ها نيز استفاده کرد.

در صورت استفاده صحيح و مستمر، اثر بخشي کاندوم زنانه به ميزان ۹۵-۹۸% مي باشد اگر به درستي و به طور مداوم استفاده نشود، ميزان تاثيرگذاري آن خيلي کمتر مي شود.

استفاده از کاندوم زنانه آسان بوده ولي استفاده و عادت نمودن به آن نياز به تمرين دارد.

بسته را با دقت باز کنيد يک موقعيت مناسب و راحت براي قرار دادن کاندوم داخل واژن انتخاب کنيد. مي توانيد در حالي که ايستاده ايد و يک پايتان را بر روي يک صندلي قرار داده ايد و يا در حاليکه تشسته ايد و پاهايتان را از يکديگر باز نموده ايد و حتي در حالت خوابيده کاندوم را داخل مهبل قرار دهيد.

حلقه داخلي را با انگشت شست و مياني در حالي که انگشت اشاره وسط حلقه مي باشد، فشار دهيد حلقه باريک و دراز مي شود. با دست ديگر لبهاي خارجي مهبل را باز کنيد و کاندوم را به آرامي داخل واژن نماييد.مي توانيد قبل از استفاده، از روان کننده ها براي داخل کردن راحت تر استفاده کنيد.

مطمئن شويد که کاندوم درست و مستقيم داخل مهبل قرار گرفته است و پيچ و تاب نخورده باشد. حلقه خارجي بايد خارج از واژن باقي بماند.

بهتر است هنگام آميزش، آلت مرد با دست به داخل کاندوم هدايت شود تا از ليز خوردن و داخل رفتن آن خارج از کاندوم جلوگيري شوددر پايان مقاربت، قبل از بلند شدن و ايستادن آن را خارج کنيد.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

درباره نویسنده

نظر بدهید