مقالات زناشویی

راهکارهای جلوگیری از بارداری بدون مصرف دارو

نوشته شده توسط

علم بارداری (دانش باروری)، به عنوان ابزاری جهت تسهیل در باروری استفاده می‌شود و روش مؤثر و آسانی است که شما را از درمان‌ها و معالجات ناباروری بی‌نیاز می‌کند. دکتر مایکل زینامان (Michael Zinaman)، رئیس بخش غدد تناسلی در مرکز پزشکی دانشگاه لویالا در می‌وود (Maywood)، توصیه می‌کند که یک زن باید همیشه ترشح ماده لزج رحم خود را چک کند و درجه حرارت بدنش را در ماه اندازه گیری و یادداشت کند تا روند منظمی را بدست آورد. زینامان می‌گوید: «بانوان باید هر ماه سیکل قاعدگی خود را یادداشت کنند. با این کار می‌توانند به سوابق ماه قبل خود رجوع کرده و روزی را که احتمال تخمک گذاری در آن وجود دارد، مشخص نمایند.»

3 (3)

راهکارهای جلوگیری از بارداری بدون مصرف دارو

مشاهده و چک کردن ترشحات لزج رحمی بسیار آسان است. می‌توانید از تست‌های دوره‌ای استفاده کنید و یا قبل از ادرار کردن، توسط یک دستمال کاغذی ماده لزج را پاک کنید: ترشحات را بین انگشت شصت و انگشت سبابه خود قرار داده و انگشتتان را از هم به آرامی دور کنید. هرچه که ماده لزج بیشتر کش بیاید زمان تخمک گذاری نزدیک‌تر است. برای بررسی و چک کردن درجه حرارت بدن، از یک دماسنج بدنی-زبانی استفاده کنید (این دماسنج از دماسنج‌های معمولی دیگر حساستر و دقیق‌تر است) و هر روز صبح قبل از انجام هر کاری باید دمای بدنتان را اندازه بگیرید، حتی قبل از اینکه از رخت خواب خود بیرون بیایید، دوش بگیرید، چیزی بنوشید و یا بخورید. کار‌شناسان پیشنهاد می‌کنند هنگامی که یک الگو و روند ثابت برای تخمک گذاری خود مشخص کردید، پس از آغاز ترشحات رحمی، برای باردار شدن باید حداقل باید یک شب در میان آمیزش داشته باشید و این روند باید تا روزی که تخمک گذاری انجام شود، ادامه پیدا کند.

 

pregnant woman on the beach

به تازگی دنیای پزشکی روشی ابداع کرده است که صددرصد قابل اطمینان است و خطای آن صفر است. این روش جلوگیری از بارداری را که برگشت پذیر، ارزان و بدون نیاز به جراحی است، محققان هندی معرفی کرده اند. نام این روش که برای کشورهای درحال توسعه بسیار مفید است «بازدارندگی هدایت شونده و برگشت پذیر سلول نطفه» است.

گفته شده همه گیر شدن این روش می تواند نقطه عطفی درکنترل جمعیت جهان باشد.«در این روش نیازی به جراحی نیست. ضمن آن که این روش هیچ گونه عوارضی ندارد و بر میل جنسی زوج ها هم هیچ تاثیر منفی نخواهد داشت. در این روش یکبار تزریق انجام می شود که برای مدت ۱۰ سال کارآیی خواهد داشت.

3 (2)

مهم ترین ویژگی این روش جلوگیری از بارداری برگشت پذیری آن است. هر زمان که یک زوج بخواهند دوباره بچه دار شوند به آسانی با تزریق ماده بی کربنات سدیم، این امر محقق می شود.» مواد پلیمری با بار الکتریکی که در این تزریق به بدن وارد می شوند، می توانند تا مدت ها اسپرم را تخریب کنند و قابلیت تشکیل سلول نطفه را از آن بگیرند. همچنین این روش را بسیار ارزان تر و بی خطر تر ازدو روش دیگر دانسته اند.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

درباره نویسنده

نظر بدهید