رازهایی برای سلامت واژن خانم ها

نوشته شده توسط

200000

 

همیشه به دلیل یک سری مشکلات جسمی زنان به مشکلاتی بر می خورند که حتی از پرسیدن آنها خجالت می کشند که دراین بخش به برخی از آنها پاسخ می دهیم.

رازهایی برای سلامت واژن خانم ها

با واژن خشک چه کنیم :
این مشکلی است که اصولا در سنین و دوران یائسگی رخ می دهد که منجر به درد در هنگام داشتن رابطه جنسی می شود و یا رابطه جنسی که قبل از آغازش معاشقه ای صورت نگیرد واژن به طور طبیعی نرم و مرطوب نمی شود .

به همین دلیل واژن خشک شده و در هنگام برقراری ارتباط جنسی درد به وجود می آورد که برای این مشکل مرطوب کننده مخصوص واژن به خصوص ژل هایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند بهترین درمان برای این مشکل هستند.

دلیل خونریزی هنگام رابطه جنسی چیست :
این خونریزی را خونریزی مقاربتی نامیده می شود که حتما باید برای رفع ان به پزشک مراجعه کرده و مشکل را ریشه یابی کنید که اکثر اوقات این خونریزی به دلیل رابطه جنسی با شدت بالا و یا عفونت باشد البته در مواردی نادر این خونریزی علائم پولیپ و … باشد.

آیا زایمان سلامت واژن را تهدید می کند :
ماهیچه های واژن به طور طبیعی به هم نزدیک هستند که با فشاری که در طی زایمان طبیعی به واژن وارد می شود از هم دور شده و شل می شوند که با فیزیوتراپی و یا جراحی های ترمیمی برطرف می شود.

ماهیچه لگن در لذت جنسی موثر است :
بر اساس نکات و مکانیسم خواصی که در تک تک ماهیچه ها وجود دارد با افزایش و تقویت آنها لذت جنسی برای مرد و زن نیز افزایش می یابد.

چه زمانی ترشحات واژینال غیر طبیعی است :

درحالی که بیشتر مواقع ترشحات واژن طبیعی است، ولی گاهی ممکن است در برخی موارد نشان دهنده عفونت باشد. ترشحات طبیعی شفاف و یا سفید رنگ هستند و بوی بد نمی دهند. شما باید مراقب رنگ بو و میزان ترشحات خود باشید.

نشانه های ترشحات غیر طبیعی :

واژینوز : ترشحات واژن زرد، سبز و یا خاکستری می شود که نشان دهنده ی عفونت باکتریایی واژن است یکی دیگر از نشانه های این عفونت ترشحات همراه با بوی بد ماهی است.

عفونت قارچی : ترشحات سفید رنگ وبه صورت تکه های پنیر از علائم عفونت قارچی است. و فرد معمولاً در ناحیه واژن احساس خارش و تورم دارد.

تریکوموناسیس : ترشحات به صورت کف و همراه با بوی بسیار بد و شبیه به بوی تخم مرغ فاسد از نشانه های تریکوموناسیس است که یک بیماری مقاربتی است.

کلامیدیا یا سوزاک : اگر شما وقتی که حامله هستید و یا در وسط دوره قاعدگی خود، با یک افزایش ناگهانی در مقدار ترشحات مهبل مواجه شدی،د می تواند نشانه ی یکی از این بیماری های مقاربتی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشد که هنگام ادرار کردن، همراه با احساس سوزش است.

پزشک هرگونه تغییرات در ترشحات واژن را مورد ارزیابی قرار می دهد عفونت های واژن و بیماری های مقاربتی معمولاً قابل درمان هستند.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

درباره نویسنده

نظر بدهید