رابطه جنسی پس از زایمان

نوشته شده توسط

144

 

کاهش میل جنسی پس از زایمان طبیعی است این احساس می‌تواند به مدت چند ماه طول بکشد در یک مطالعه که بر روی زنان پس از زایمان صورت گرفته است .

رابطه جنسی پس از زایمان

 

۲۰ درصد از آنها به مدت ۳ ماه پس از زایمان تمایل کم و یا هیچ تمایلی برای برقراری رابطه جنسی نداشتند و ۲۱ درصد دیگر تمایل خود را کاملاً از دست داده بودند و حتی نسبت به فعالیت جنسی ابراز بیزاری می‌کردند.

آمیزش زودرس قبل از قطع خونریزی ،براساس ادعای یکی از پژوهشگران جین رابینسون موجب بروز آمبولی هوا و مرگ زنان شده است.

او در مقاله خود با عنوان مردن برای فعالیت جنسی به ۲ خطر عمده فعالیتهای جنسی زودهنگام و قبل از توقف کامل خونریزی اشاره می کند .

گشاد شدن سینوسهای رحمی در ماه نهم و ورود هوا در رگهای رحمی در طی فعالیت جنسی بویژه در زنان چند زا که رحم با سرعت کمتری منقبض می شود و خطر بروز آمبولی هوا

پرهیز از قرار گرفتن در وضعیت سجده تا توقف کامل خونریزی قرار گیری رحم در سطحی بالاتر از دهلیز راست قلب و ایجاد فشار منفی و مکیده شدن هوا به داخل سیاهرگهای باز و بروز آمبولی هوا

بنابراین بهترین توصیه برای والدین، به تاخیر انداختن فعالیت جنسی تا توقف ترشحات پس از زایمان است.

زمان اعلام آمادگی برای شروع فعالیت جنسی در میان افراد مختلف می باشد.بسیاری ازخانمها برای کسب این آمادگی به ۶ ماه وقت نیاز دارند.

زوج باید از زمان طولانی لازم برای سازگاری دوباره زن با فعالیت جنسی، آگاه شوند گاهی زوجهایی که این آمادگی به آنها داده نشده احساس بی کفایتی و گناه می کنند و مرد نیز در پایان ۶ هفته پس از زایمان ممکن است احساس کند کنار گذاشته شده یا فراموش شده است.

علل کاهش فعالیت جنسی پس از زایمان :

دیس پارونی یا درد هنگام آمیزش، این درد می تواند ناشی از اپیزیاتومی و پارگیهای پرینه در طی زایمان باشد وحتی در صورت بهبودی نیز می تواند موجب کاهش فعالیت جنسی زنان گردد.

در صورتی که از درد هنگام آمیزش، رنج می برید، به یک ماما یا پزشک مراجعه کنید در این مرحله یک معاینه واژینال برای بررسی علت ناراحتیهای شما ضروری است زیرا می تواند علل ترس و اضطراب شما را در مورد واژن و پرینه مشخص کند.

 

اگرچه ثابت شده است، شیردهی موجب ایجاد دلبستگی بین مادر و نوزاد می گردد مکیدن پستان توسط نوزاد برای مادر لذت بخش بوده و در برخی خانمها موجب بروز تحریک می شود. به همین دلیل بسیاری از مادران احساس گناه و اضطراب را تجربه می کنند.

به علاوه زن و شوهر ممکن است نتوانند با نقش دوگانه پستان کنار بیایندو بسیاری از زنان ترشح شیر از سینه را زشت و خجالت آور می دانند.

بسیاری از زنان نمی توانند با مشکل برهنه شدن بدنشان در مقابل دیگران و بی احترامی ناشی از آن کنار بیایند.

هنگامی که زایمان تجربه ای صدمه آور و سرشار از این صحنه ها باشد، ترس از عدم بهبود صدمات ناشی از این زایمان در دل زن ریشه می دواند.

بسیاری ازخانمها، ناامیدی و احساس شکست زیادی را به علت ناتوانی در انجام زایمان طبیعی تجربه می کنند. در این موارد تشویق زن به صحبت کردن از تجربه های زایمانش به بهبود او کمک خواهد کرد. بنابراین اگر تجربه زایمان ناخوشایندی داشته اید سعی کنید موضوع را با همسر و اطرافیانتان در میان بگذارید و از آنها بخواهید از شما بیشتر حمایت کنند.

مشکلات زنانگی :

بسیاری از زنان زن بودن را بسیار مشکل می دانند آنها با پریودهای ماهانه سندرم پیش از قاعدگی، یائسگی و مشکلات ناشی از روابط جنسی سخت تر کنار می آیند.

خانمهایی که مسائل جنسی را تنها به عنوان بهانه ای برای بچه دارشدن قبول کرده اند فعالیت جنسی را پس از زایمان دیرتر آغاز خواهند کرد.

این زنان ممکن است مسائل جنسی را تنها برای بجه دار شدن تحمل کرده باشند اما پس از زایمان آن را غیر ضروری تشخیص می دهند در حالی که فعالیت جنسی لذت بخش بخشی از صمیمیت زناشویی است و به تداوم روابط زن و شوهر کمک می کند.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

درباره نویسنده

نظر بدهید