تنوع جنسی در روابط با همسر

نوشته شده توسط

تنوع جنسی در روابط با همسر

گفت

 

وقتی در یک رابطه طولانی‌مدت هستید به آن عادت می‌کنید شواهد بیولوژیکی وجود دارد که تجربیات جدید موجب ترشح دوپامین در مغز می‌شود.

تنوع در روابط جنسی با همسر

 

دوپامین یک پیام‌ رسان شیمیایی است که بر مرکز لذت در مغز اثر می‌گذارد به همین دلیل است که در روابط جدید خیلی زود هیجان‌ زده می‌‌شویم چون همه چیز تازه است و مغزتان هم براساس آن واکنش می‌دهد.

مشخص است که نمی‌توانید هر وقت این هیجان از بین رفت شریک زندگی‌ تان را عوض کنید اما می‌توانید عوامل دیگر را تغییر دهید.

یک مکان جدید زمان جدید یا موقعیت جدید حال و هوای هر دوی شما را برمی‌گرداند. رابطه‌ جنسی اول صبح زیر دوش حمام یا در اتاقی متفاوت از اتاق همیشگی‌ تان را امتحان کنید.

یک وقفه رمانتیک ایجاد کنید همه زوج‌ها در پایان یک روز طولانی خسته هستند. و انرژی داشتن برای عشق‌بازی کمی دشوار است.

اما این قابل‌تغییر است باید مسائل مهم زندگی را اولویت‌ بندی کنید. هیچ اشکالی ندارد وقتی که خسته هستید رابطه‌ جنسی سریع و ساده داشته باشید.

داشتن رابطه‌ جنسی مداوم و حفظ آن برای سلامت رابطه شما اهمیت زیادی دارد.

به جای اینکه صبر کنید تا وقت خاموش کردن چراغ‌ ها برسد قبل از شروع کردن کارهای عادی شب، یک وقفه رمانتیک ایجاد کنید.

برای این کار وقت بگذارید و سعی کنید خلاق باشید این اتفاق قرار نیست یکدفعه بیفتد باید از قبل برای آن برنامه‌ ریزی کنید.

تنوع جنسی در روابط با همسر

اگر چند وقت است نزدیکی جنسی با هم نداشته‌اید پیشنهاد نزدیکی از طرف همسرتان ممکن است به نظرتان مصنوعی و اجباری برسد.

بد نیست که اول به طریقی غیرجنسی به هم نزدیک شوید اگر خیلی وقت است که درست‌حسابی با هم وقت نگذرانده‌اید شاید خیلی میل جنسی به همدیگر نداشته باشید.

کلیشه قدیمی شام و فیلم را فراموش کنید فعالیتی جدید را امتحان کنید و این را جزء اولویت‌های برنامه‌تان قرار دهید هر هفته برای یک قرار شبانه برنامه‌ریزی کنید.

فعالیت‌ هایی مثل دوچرخه‌سواری، بولینگ یا خیلی کارهای احمقانه با هم برای خرید سبزیجات بروید یا هر پنجشنبه شب با هم به کافی‌شاپ بروید.

بگذارید این برایتان به شکل عادت درآید خیلی زود دوباره با هم احساس نزدیکی خواهید کرد و میل‌جنسی‌تان هم از همان جا برمی‌گردد.

وقتی دوباره به هم نزدیک شدید یک برخورد جنسی سریع همه هیجان قبل را برمی‌گرداند وقتی رابطه‌ها به این شکل دوباره جان بگیرند نزدیکی‌های جنسی ۱۰ دقیقه‌ای هم خالی از لطف نخواهد بود و پیوند قدیمی را بین شما ایجاد خواهد کرد.

به چیزهایی که دوست دارید توجه کنید خیلی از ما دوست داریم خیلی چیزها را در بدنمان تغییر دهیم. ممکن است اضافه‌وزن بارداری را نتوانسته‌اید برگردانید یا از اینکه دیگر باشگاه نمی‌روید ناراضی باشید وقتی تصویر بدن خوبی نداشته باشید .

دیگر خودتان را دوست نخواهید داشت و وقتی خودتان را دوست نداشته باشید نمی‌خواهید خودتان را با کسی تقسیم کنید.

برای درمان پایین بودن اعتمادبه‌نفس چیزهایی در خودتان پیدا کنید که دوست دارید و از نظر جنسی روی آنها تمرکز کنید.

با به جای خودتان به بدن همسرتان توجه کنید چه چیزی را در بدن همسرتان دوست دارید چه نقطه‌ای از بدن او تحریکتان می‌کند با این روش می‌تواند تمرکز را از چیزی که به شما احساس ناامنی می‌دهد، به چیزهایی که با هم از آن لذت می‌برید تغییر دهید.

در سکوت تحمل نکنید گاهی اوقات دور شدن شما از رابطه‌ جنسی با همسرتان به این دلیل نیست که دیگر شور و میلتان به آن کم شده است .

بلکه به این دلیل است که بدنتان با شما همکاری نمی‌کند و رابطه‌جنسی برایتان دردناک است. این مسئله به‌ ویژه برای خانم‌هایی که نزدیک به یائسگی هستند اهمیت بیشتری دارد و از اینکه این مطلب را به همسرتان بگویید هم واهمه دارید.

 

به شما پیشنهاد میکنم مقاله ای در رابطه با دلایل اضطراب جنسی و راه های درمان را مطالعه بفرمایید.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

درباره نویسنده

یک نظر

نظر بدهید